Odborná a nezávislá súťaž zameraná na hodnotenie finančných produktov spustená odteraz aj na Slovensku

25/05/2022 | Michal Mošnička, Tomáš Smetana
Článok|Diskusia
Finančný produkt roka

Dovoľujeme si Vám predstaviť finančné súťaže portálu Finparáda.sk, ktorý prevádzkuje dátovo - analytická spoločnosť Scott & Rose. Jednotlivé kategórie sú Finančný produkt roka, Cena verejnosti, Cena Finparády a Finančná spoločnosť roka.

„Cieľom súťaže je hodnotenie základných finančných produktov, konkrétne bežných účtov vrátane digitálneho bankovníctva, sporenia, pôžičiek spoločne s hypotékami a taktiež poistenia. Sme presvedčení, že najzaujímavejšia informácia pre klientov je práve tá, ktorá informuje o výhodách a kladnom hodnotení produktu. Obdobný príklad je kúpa automobilu, pri ktorej Vás zaujímajú konkrétne parametre daného modelu a jeho využitie - napríklad rodinný automobil s veľkým batožinovým priestorom, malé auto na nákup či druhé auto do rodiny. Samozrejmosťou je informácia o cenových podmienkach. Menej podstatná, či skôr zanedbateľná je v tomto prípade informácia, či mal koncern Volkswagen väčší zisk ako Hyundai alebo Toyota,“ povedal Michal Mošnička, CEO spoločnosti Scott & Rose, ktorá prevádzkuje portál Finparáda.sk.

Finančný produkt roka - hodnotenie odborníkov

Produkty sú hodnotené analytikmi spoločnosti Scott & Rose po celý rok. Umiestnenie finančných produktov je možné sledovať počas celého roka v jednotlivých rebríčkoch na finančnom webe Finparáda.sk. Každý rebríček má vlastnú metodiku. Celoročný vývoj následne predurčuje výsledné poradie súťaže Finančný produkt roka.

Cena verejnosti – hodnotenie návštevníkov portálu

Produkt s najlepším pomerom medzi počtom hodnotení a priemernou známkou, ktorá vychádza z päťstupňovej škály, získa Cenu verejnosti (najväčší úsmev sa rovná známke 1, najväčšie mračenie sa rovná známke 5).

Cena Finparády - hodnotenie odborníkov

Toto ocenenie presahuje limit konkrétnych finančných produktov. Jeho cieľom je poukázať na výnimočné výsledky, inovátorské postupy alebo zaujímavé počiny na bankovom a finančnom trhu za daný rok.

Finančná spoločnosť roka - komplexné hodnotenie

Ocenenie bude udelené finančnej spoločnosti - banke, poisťovni, stavebnej sporiteľni alebo fondu, ktorý získa najviac bodov v jednotlivých kategóriách súťaže Finparáda.sk – Finančný produkt roka, Cena Finparády a Cena verejnosti.

Spravodajstvo

Finparada.sk|Finparada.cz

V septembri sme aktualizovali rebríčky sporiacich účtov a termínovaných vkladov

Prvé tri miesta v rebríčku sporiacich účtov obsadili Fio banka, Slovenská sporiteľňa a Privatbanka. Pri termínovaných účtoch sa v rebríčku umiestnili Fio banka, Privatbanka a UniCredit Bank. Toto sú výsledky nového rebríčka bankových vkladových produktov.

19/09/2023 | Michal Mošnička | foto: Shutterstock

Rebríček cestovného poistenia, aké sú najlepšie ponuky?

Na Finparáde sme pred letom doplnili rebríček cestovného poisteniaJednotkou je poistenie od Uniqa poisťovne, druhé miesto patrí  Allianz a tretie miesto uzatvára AXA-ASSISTANCE. Rozhodujúcimi parametrami boli... 

21/06/2023 | Michal Mošnička | foto: Finparáda

Rebríček hypoték na slovenskom trhu v máji 2023

V novom rebríčku hypotekářských úverov obhájila prvé miesto Prima banka, na druhom mieste skončila po novom Fio banka a tretie miesto patrí ČSOB, rovnako ako v jeseni.

30/05/2023 | Michal Mošnička | foto: CENTURY21

Přehled dluhopisů na Finparádě za měsíc září

Dluhopis, nebo také obligace či bond, je druh cenného papíru, který je pro investory jednou z možností zhodnocení peněz a pro vydavatele možností, jak si výhodně zajistit dlouhodobější zdroj financování. Na Finparádě se zaměřujeme na dluhopisy od finančních společností a bank. Kterým dluhopisům bude končit upisovací období a jaké jsou nové dluhopisy na Finparádě? Přinášíme přehled dluhopisů za měsíc září...

29/09/2023 | Tomáš Smetana | foto: Shutterstock

Denní zprávy

Zajímá vás svět finančních produktů a služeb, ale i ekonomická témata? Každý všední den pro vás připravíme přehled těch nejzajímavějších informací a novinek z finančního trhu za den předchozí. Sledujte naše pravidelné denní zpravodajství na Finparádě.cz, ve kterém najdete veškeré důležité zprávy na jednom místě...

28/09/2023 | Redakce Finparády.cz | foto: Finparáda.cz

Kníže Václav nejen jako vládce, světec, ochránce, ale svatováclavský dukát patří k nejpopulárnějším českým mincím

První české zlaté mince, kterým se říkalo dukáty, nechal razit sám „Otec vlasti“ Karel IV. Když pak na český trůn nastoupili Jagellonci, vůbec poprvé se v jejich reliéfu objevila postava svatého Václava, patrona českých zemí. Obsah zlata v dukátech byl bedlivě kontrolován, a tak patřily k nejspolehlivějším mincím své doby...

28/09/2023 | Michal Mošnička | foto: iStock

Zobraziť všetky články