Odborná a nezávislá súťaž zameraná na hodnotenie finančných produktov spustená odteraz aj na Slovensku

5/25/2022 | Michal Mošnička, Tomáš Smetana
Článok|Diskusia
Finančný produkt roka

Dovoľujeme si Vám predstaviť finančné súťaže portálu Finparáda.sk, ktorý prevádzkuje dátovo - analytická spoločnosť Scott & Rose. Jednotlivé kategórie sú Finančný produkt roka, Cena verejnosti, Cena Finparády a Finančná spoločnosť roka.

„Cieľom súťaže je hodnotenie základných finančných produktov, konkrétne bežných účtov vrátane digitálneho bankovníctva, sporenia, pôžičiek spoločne s hypotékami a taktiež poistenia. Sme presvedčení, že najzaujímavejšia informácia pre klientov je práve tá, ktorá informuje o výhodách a kladnom hodnotení produktu. Obdobný príklad je kúpa automobilu, pri ktorej Vás zaujímajú konkrétne parametre daného modelu a jeho využitie - napríklad rodinný automobil s veľkým batožinovým priestorom, malé auto na nákup či druhé auto do rodiny. Samozrejmosťou je informácia o cenových podmienkach. Menej podstatná, či skôr zanedbateľná je v tomto prípade informácia, či mal koncern Volkswagen väčší zisk ako Hyundai alebo Toyota,“ povedal Michal Mošnička, CEO spoločnosti Scott & Rose, ktorá prevádzkuje portál Finparáda.sk.

Finančný produkt roka - hodnotenie odborníkov

Produkty sú hodnotené analytikmi spoločnosti Scott & Rose po celý rok. Umiestnenie finančných produktov je možné sledovať počas celého roka v jednotlivých rebríčkoch na finančnom webe Finparáda.sk. Každý rebríček má vlastnú metodiku. Celoročný vývoj následne predurčuje výsledné poradie súťaže Finančný produkt roka.

Cena verejnosti – hodnotenie návštevníkov portálu

Produkt s najlepším pomerom medzi počtom hodnotení a priemernou známkou, ktorá vychádza z päťstupňovej škály, získa Cenu verejnosti (najväčší úsmev sa rovná známke 1, najväčšie mračenie sa rovná známke 5).

Cena Finparády - hodnotenie odborníkov

Toto ocenenie presahuje limit konkrétnych finančných produktov. Jeho cieľom je poukázať na výnimočné výsledky, inovátorské postupy alebo zaujímavé počiny na bankovom a finančnom trhu za daný rok.

Finančná spoločnosť roka - komplexné hodnotenie

Ocenenie bude udelené finančnej spoločnosti - banke, poisťovni, stavebnej sporiteľni alebo fondu, ktorý získa najviac bodov v jednotlivých kategóriách súťaže Finparáda.sk – Finančný produkt roka, Cena Finparády a Cena verejnosti.

Spravodajstvo

Aké zhodnotenie ponúkajú sporiace účty a termínované vklady? Aktualizovali sme rebríčky!

Prvé miesta v rebríčku sporiacich účtov zostali v novembri bez zmeny, vklady Vám najlepšie zhodnotí Privat banka, ktorá po novom víťazí aj v ponuke termínovaných vkladov, kde nastala kompletná zmena rebríčka.

11/14/2022 | Michal Mošnička

Rebríček pôžičiek, hypoték a poistenie schopnosti splácať na slovenskom trhu za 3Q/2022

S najlepšou ponukou spotrebných úverov prichádza 365. banka, v hypotekárnych úveroch víťazí Prima banka a v poistení schopnosti splácať úver dominuje poistenie od BNP Paribas Cardif.

11/2/2022 | Michal Mošnička

Česko vs. Slovensko alebo kto ponúka lacnejšie hypotéky?

Na Slovensku sa platí jednotnou európskou menou. Slovenské úrokové sadzby ponúkané pri hypotekárnych úveroch patria dlhodobo medzi najnižšie v Európe. V poslednej dobe ale dopyt po dlhodobých fixáciách rastie, mediálne...

7/27/2022 | Jan Bachura, zpráva Hypoindexu

Zobraziť všetky články